Kraków wraca na mapę żużla po czterech latach. Wszystko zostało ustalone 12 grudnia.

Różne spekulacje odnośnie powrotu Krakowa na mapę polskiego żużla się sprawdziły i powstała sportowa spółka Speedway Kraków. Klub już stawia sobie pierwszy cel na początku reaktywacji.

Źródło – Facebook Speedway Kraków

Wanda Kraków ostatni raz w lidze startowała w 2019 roku. Wtedy barwy klubu z Małopolski bronił Tero Aarnio, Stanisław Burza, Dominik Kossakowski, Mateusz Pacek, Krystian Stefanów, Łukasz Szczęsny, Dawid Kołodziej, Michał Haertel, Sebastian Niedźwiedź, Jordan Stewart, Igor Kononow, Wojciech Lisecki, Matej Kus. Zgromadzili oni wtedy 340 punktów w 12 meczach. Podobny wynik uzyskało Wolfe Wittstock, gromadząc 373 punkty w 2021 roku. Teraz celem zarządu, który składa się z Mikołaja Frankiewicza, Adam Weigela i Pawła Piskorza jest wystartowanie w Krajowej Lidze Żużlowej w sezonie 2024, o czym napisał klub w oświadczeniu.

„Z wielką radością informujemy sympatyków czarnego sportu z całej Polski ,że w dniu 12.12.2023r. w Krakowie, powstała spółka sportowa Speedway Kraków.
Dzięki uprzejmości Pana Prezydenta Profesora Jacka Majchrowskiego oraz Pana Prezydenta Profesora Andrzeja Kuliga doszło do spotkania w Pałacu Wielkopolskich, podczas którego zostały szczegółowo omówione problemy trapiące Krakowski żużel. Podjęto również decyzję o założeniu nowego podmiotu, którego celem jest start w Krajowej Lidze Żużlowej w sezonie 2024.
Pragniemy podziękować Głównej Komisji Sportu Żużlowego, a w szczególności Panu Przewodniczącemu Ireneuszowi Igielskiemu za otrzymane wsparcie oraz wyrozumiałość w wydłużeniu terminu procesu licencyjnego.
Zapraszamy wszystkich wielbicieli KRAKOWSKIEGO ŻUŻLA do współpracy, byśmy wspólnie zasiedli na trybunach podczas emocjonujących rozgrywek ligowych sezonu 2024.”

Problemu z torem i stadionem nie będzie, wszystko jest gotowe i została już tylko kwestia licencji i zakontraktowania zawodników. Miejsce Pawła Piskorza w zarządzie może wnioskować, że drużyna z Krakowa będzie składać się z zawodników Stali Rzeszów, która ma szeroką kadrę. Aktualny menadżer Stali Rzeszów w latach 2010-2014 również pełnił tę funkcję w Wandzie Kraków. W stolicy Małopolski nie tylko będziemy mogli oglądać zmagają ligowe, ale też finał Drużynowych Mistrzostw Europy do lat 23. To wielkie wyróżnienie dla tego miasta, który wraca do czarnego sportu. Przykładowo w Pile organizatorzy większych imprez nie byli zbyt pewni w pierwszym sezonie po powrocie żużla w tym mieście i dopiero w drugim sezonie po reaktywacji został zorganizowany drugi finał Indywidualnych Mistrzostw Polski.

Opublikuj komentarz


projekt i realizacja: GRAFFY.PL